dzisiaj jest: 17 listopada 2018. imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
wersja polska 
A+ A-
Urząd Miejski
w Izbicy Kujawskiej
tel. +48 (54) 286-50-09
e-mail: urzad@izbicakuj.pl
AKTUALNOŚCI

Przed nami turystyczny megaweekend

Przed nami turystyczny megaweekend

 

Ponad 100 wydarzeń, prawie 30 miejscowości i około 60 partnerów. Od 28 kwietnia do 6 maja w całym regionie odbędą się rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, będziemy odkrywać muzealne ciekawostki, zwiedzać parki krajobrazowe i smakować tradycyjnej kuchni. Zapraszamy do udziału w Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018!

- To kolejna odsłona naszej dorocznej akcji inaugurującej sezon turystyczny. W programie znalazło się ponad sto imprez w najbardziej atrakcyjnych miejscach regionu. To propozycje dla każdego – ceniących naturę, miłośników historii, melomanów, koneserów sztuki, prawdziwych smakoszy czy amatorów aktywnego wypoczynku. Zapraszamy dzieci, dorosłych i całe rodziny – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Organizatorami inauguracji sezonu turystycznego są Urząd Marszałkowski oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Do wspólnej prezentacji ofert wypoczynku i rekreacji podczas długiego majowego weekendu kolejny raz włączyli się partnerzy samorządowi i organizacje pozarządowe z całego regionu. Atrakcje turystyczne województwa promujemy razem jako „Konstelacje dobrych miejsc”.

 

- Nasz propozycja to między innymi biegi, rajdy, wycieczki, spacery z przewodnikiem i inne imprezy, w których można aktywnie uczestniczyć. To wydarzenia na różną skalę – są wśród nich zarówno masowe wydarzenia, jak i kameralne spotkania. Z oferty można korzystać nie tylko w największych miastach regionu, ale też w mniejszych miejscowościach. Warto odwiedzić również nasze parki krajobrazowe – mówi członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

 

W programie turystycznego MEGAweekendu znalazły się m. in. obserwacje, spacery i warsztaty w parkach krajobrazowych, festyny w Wenecji, Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu czy Biskupinie, imprezy sportowe we Włocławku, w Żninie, Koronowie i Grudziądzu, spacery wśród zabytków Chełmna, Zielony Targ w Tleniu, Jarmark Natura w Pelednie i Jarmark Floriański w Żninie, spektakle teatralne w Grudziądzu i Golubiu-Dobrzyniu, koncerty w Brodnicy, Lubostroniu i Sępólnie Krajeńskim. Nie zabraknie też wydarzeń patriotycznych związanych z obchodami Święta Flagi Państwowej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

MEGAweekend w Kujawsko-Pomorskiem, czyli Inauguracja Sezonu Turystycznego 2018 odbędzie się między 28 kwietnia a 6 maja. Informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są w serwisie internetowym www.inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel.

 

W ramach akcji zapraszamy do:

- Biskupina (gmina Żnin),

- Bożejewiczek k/Żnina,

- Brodnicy,

- Brześcia Kujawskiego (powiat włocławski),

- Bydgoszczy,

- Byszewo (gmina Koronowo, powiat bydgoski)

- Chełmna,

- Chełmży (powiat toruński)

- Ciechocinka (powiat aleksandrowski),

- Golubia-Dobrzynia,

- Grudziądza,

- Inowrocławia,

- Koronowa (powiat bydgoski),

- Kruszwicy (powiat inowrocławski),

- Lubostronia (gmina Łabiszyn),

- Łabiszyna (powiat żnińsk)

- Mroczy (powiat nakielski),

- Ostrówka (gmina Kruszwica),

- Poledna (gmina Bukowiec, powiat świecki),

- Rudy k. Górzna (powiat brodnicki),

- Sępólna Krajeńskiego,

- Świecia,

- Tlenia (gmina Osie, powiat świecki),

- Torunia,

- Tucholi,

- Wałdowa (gmina Sępólno Krajeńskie)

- Wenecji (gmina Żnin),

- Włocławka,

- Żnina.

 

W dzisiejszej (25 kwietnia) konferencji prasowej poświęconej inauguracji sezonu turystycznego uczestniczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Beata Sawińska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej  Agnieszka Kowalkowska, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób, Iwona Karolewska ze Starostwa Powiatowego w Świeciu, dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego Andrzej Sieradzki oraz Małgorzata Sadowska-Rodziewicz z Urzędu Miasta Grudziądza.

Lista wydarzeń

Lista organizatorów

« powrót
<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
             1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&