Logo Izbica Kujawska

News

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

13.10.2020

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH

DO SPRZEDAŻY

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. - o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) oraz Uchwały Nr XXV/226/2020 Rady Miejskiej w Izbicy Kujawskiej z dnia 30 września 2020 roku w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej, Burmistrz Izbicy Kujawskiej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży:

==================================================================

Położenie oraz oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru:

Nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 280 o powierzchni 351 m2 położona w Izbicy Kujawskiej przy ul. 3 Maja 1. Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Radziejowie prowadzi księgę wieczystą nr WL1R/00030887/1.

Opis nieruchomości:

Nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 280 o powierzchni 351 m2 położona w Izbicy Kujawskiej przy ul. 3 Maja 1. Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Radziejowie prowadzi księgę wieczystą nr WL1R/00030887/1. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Wejście do budynku bezpośrednio z chodnika. Nieruchomość zabudowana budynkiem usługowo-magazynowym składającym się z dwóch części tworzących całość gospodarczą użytkowane wspólnie:

- 1 część: usługowo-magazynowo o powierzchni zabudowy 278 m2, wybudowany w 1900 roku. Drzwi płycinowe lub drewniane. Wrota drewniane zbijane z desek drewnianych sposobem gospodarczym.

- 2 część: wc o powierzchni zabudowy 10 m2, wybudowany w 1910 roku.

Budynek parterowy, niepodpiwniczony, na części z poddaszem magazynowym.

Dach dwuspadowy, więźba dachowa drewniana (częściowo do wymiany) kryta dachówką (wymaga przełożenia i uzupełnienia lub wymiany). Stolarka okienna drewniana starego typu lub stalowa. Budynek wybudowany z czerwonej cegły, betonu, zaprawy cementowej. Zaobserwowano prześwity w murach, niestabilność cegieł. Na części budynków zaobserwowano ubytki oraz pęknięcia tynków wewnętrznych. Stan techniczny budynku bardzo niski. Standard wykończenia bardzo niski. brak możliwości ustalenia sprawności instalacji. Przyjęto, że instalacje nadają się do wymiany. Budynek można podzielić na 4 funkcjonalne części.

- 1 część: Wejście bezpośrednie z chodnika zlokalizowanego przy ul. 3 Maja oraz z tyłu działki. Składa się z pomieszczenia, korytarza, pomieszczenia, sali sprzedażowej: wysokość około 2,7 m. Nad pomieszczeniami znajduje się poddasze magazynowe (wysokość od 1,59 m do 3,99 m). Posadzki betonowe, w jednym pomieszczeniu pokryte deskami drewnianymi. Ściany otynkowane, malowane. Strop wykonany w technologii tradycyjnej. Z Sali sprzedażowej prowadzą drewniane schody na poddasze. Na poddaszu skosy pokryte płytami drewnopochodnymi, zawilgoconymi, do wymiany, posadzki betonowe, ubytki tynków.

- 2 część: Składa się z części sanitarnej: korytarza, wc oraz pomieszczenia z wydzielonymi kabinami wc z dziurą w posadzce (be sanitariatów). Posadzki betonowe. Ściany otynkowane, malowane. W wc ściany na części wyłożone płytami styropianowymi z ubytkami. Wc oraz korytarz stanowią dobudowany budynek: parterowy, dach jednospadkowy. W pomieszczeniu z wydzielonymi kabinami wc strop z desek drewnianych. Ściana pomiędzy korytarzem a wc w konstrukcji lekkiej z płyt drewnopochodnych ze styropianem pomiędzy nimi, w stanie znacznego zniszczenia.

- 3 część: magazynowa: składa się z pomieszczenia magazynowego o wysokości 2,2 m, strop wyłożony deskami drewnianymi (istnieje możliwość ich zdemontowania). Posadzki betonowe, ściany otynkowane, malowane.

- 4 część: magazynowa: składa się z pomieszczenia magazynowego, brak stropu, na podłodze polepa z elementami betonowymi, ściany częściowo otynkowane, z ubytkami. Wysokość pomieszczenia od 6,5 m do 4,2 m.

Powierzchnia użytkowa określona na potrzeby wyceny na poziomie 320 m2.

Budynek wymaga kapitalnego remontu lub na części kapitalnego remontu a na części rozbiórki.

Budynek znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Działka znajduje się w strefie ochrony konserwatora zabytków.

Nieruchomość uzbrojona w prąd elektryczny, przyłącze wodociągowe, kanalizacyjne. Działka zagospodarowana, w kształcie zbliżonym do prostokąta. Najbliższe otoczenie: budynek handlowy, budynki mieszkalne i usługowe. Dalsze otoczenie: budynki mieszkalne, usługowe, urząd miejski, kościół, infrastruktura społeczna.

Stan techniczny budynku oraz standard wykończenia pomieszczeń na dzień wyceny bardzo niski.

Przeznaczenie nieruchomości i sposób jej zagospodarowania:

Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Izbica Kujawska zatwierdzonego uchwałą nr 98/2000 Rady Gminy i Miasta w Izbicy Kujawskiej z dnia 16 października 2000 r. przedmiotowa nieruchomość figuruje jako 10UH hurtownia mat. budowlanych.

Cena nieruchomości: 102 000,00 zł.

Informacja o przeznaczeniu do sprzedaży:

Sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.) osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości umieszczonej w powyższym wykazie mogą składać wnioski do Urzędu Miejskiego w Izbicy Kujawskiej o jej nabycie w ciągu 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia niniejszego wykazu.

BURMISTRZ

Marek Dorabiała

Zamieszczono na stronach internetowych WWW.izbicakuj.pl oraz WWW.bip.izbicakuj.pl dnia 13.10.2020 r.

Burmistrz Izbicy Kujawskiej Zaprasza

ZGŁOSZENIE STRAT W UPRAWACH

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.