Logo Izbica Kujawska

Archiwum newsów, strona 18

INFORMACJA DOTYCZĄCA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT WŁOCŁAWSKI W 2021 ROKUU

16.04.2021

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 294 oraz z 2020 r. poz. 875, 1086) Powiat  Włocławski  realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej

 PUNKTY NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W CZASIE EPIDEMII COVID-19

Mając na uwadze przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z COVID-19, uprzejmie informujemy, że z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną oraz obowiązujące obostrzenia nieodpłatna pomoc prawna jest świadczona w formie telefonicznej.

Zapisy na porady prawne odbywają się pod numerem telefonu: 54 230 46 39

więcej

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego powstanie Punkt Szczepień Powszechnych

15.04.2021

Podczas wideokonferencji z wojewodą Kujawsko-Pomorskim została podana informacja o Punktach Szczepień Powszechnych zatwierdzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Punkt Szczepień Powszechnych dla mieszkańców Powiatu Włocławskiego zostanie utworzony w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lubieńcu gm. Chodecz. Realizatoterm zadania będzie Nasza jednostka Samodzielny Publiczny Zespół Przychodni Specjalistycznych we Włocławku. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia punktu, który docelowo ma przyjmować 500 osób dziennie.  

więcej

Obrazek dla news_754

Uczennice z Nakła nad Notecią najlepsze w województwie kujawsko-pomorskim

13.04.2021

Martyna Bojewska, Julia Iwanek i Sandra Marciniak z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica
w Nakle nad Notecią będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w ogólnopolskim finale Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.


 

Już w piątek, 16 kwietnia uczennice z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią będą rywalizować w ogólnopolskim finale Olimpiady ZUS. Droga do finału wcale nie była łatwa.
W województwie kujawsko-pomorskim w konkursie wystartowało ponad 1,8 tys. uczniów z 45 szkół. Niektóre z tych szkół są z nami od lat, a niektóre zgłosiły się do „Lekcji z ZUS” i olimpiady po raz pierwszy. Spośród tego grona do dalszych rozgrywek w etapie wojewódzkim dostało się już tylko 21 szkół. Startujące zespoły nie tylko musiały zmierzyć się ze swoją wiedzą, ale też z refleksem, ponieważ podczas tego etapu i czas miał kluczowe znaczenie. Jeżeli dwa zespoły uzyskałyby taką samą liczbę punktów, to wygrywa ten, który odpowiedzi udzielił w krótszym czasie – wyjaśnia Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.


 

Wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych

Najlepsze w tym roku w naszym regionie, w wojewódzkich zmaganiach okazały się uczennice
z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Na 25 możliwych punktów zdobyły 23 w czasie 17 minut i 9 sekund. Tym samym Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, jako jedna z 18 szkół w Polsce, wchodzi do ogólnopolskiego finału Olimpiady ZUS. Zwycięski skład już w piątek powalczy w finale o atrakcyjne nagrody rzeczowe, indeksy na studia
i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni. Tytuł laureata lub finalisty Olimpiady ZUS od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.


 

Trzymamy mocno kciuki za nasz zespół!


 


 


 


 


 


 


 


 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

więcej

Burmistrz Izbicy Kujawskiej Zaprasza

ZGŁOSZENIE STRAT W UPRAWACH

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.