Logo Izbica Kujawska

Archiwum newsów, strona 36

Obrazek dla news_532

Informacja prasowa

02.10.2020

17 tysięcy firm może dodatkowo skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek

Po wydaniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dodatkowych wyjaśnień ze zwolnienia
z opłacania składek skorzystają kolejni przedsiębiorcy, którzy pierwotnie nie spełnili kryteriów pozwalających na udzielenie takiej pomocy. W całym kraju może to dotyczyć nawet 17 tys. firm.

Do 30 czerwca przedsiębiorcy mogli złożyć do ZUS wniosek o zwolnienie z opłacania składek. Dotyczyło to składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych. W województwie kujawsko-pomorskim takie wnioski za marzec złożyło 80,2 tys. płatników, za kwiecień niemal 87,5 tys., a za maj ponad 88,1 tys. Natomiast kwota składek z jakiej do tej pory zostali zwolnieni przedsiębiorcy w naszym regionie to ponad 619,5 mln zł. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej zwolnienie z opłacania należności z tytułu składek stanowi pomoc publiczną. Pomoc ta mogła zostać przyznana przedsiębiorstwu, które na 31 grudnia 2019 r. nie znajdowało się w trudnej sytuacji w rozumieniu rozporządzenia Komisji (UE). Trudna sytuacja to taka, w której firma m.in. zalegała z opłacaniem składek za okres dłuższy niż 12 miesięcy lub spełniała kryteria kwalifikujące do objęcia postępowaniem upadłościowym.

- Jednak zgodnie z dodatkowymi wyjaśnieniami z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przypadku przedsiębiorstw, które na dzień 31 grudnia 2019 r. znajdowały się w trudnej sytuacji należy zweryfikować, czy na dzień złożenia wniosku o zwolnienie z opłacania składek sytuacja ta nadal trwała. Jeżeli okazałoby się, że przedsiębiorca składając wniosek nie miał już zaległości w opłacaniu składek wówczas zwolnienie będzie mu przysługiwać. Dodatkowa weryfikacja obejmuje również firmy istniejące krócej niż trzy lata, które nie były objęte postępowaniem upadłościowym i nie otrzymały pomocy na ratowanie (która nie została spłacona) lub restrukturyzację. - wyjaśnia Krystyna Michałek.

To bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Dodatkowe wyjaśnienia z UOKiK oznaczają, że więcej przedsiębiorców będzie mogło skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek. W całym kraju może to dotyczyć nawet 17 tys. firm.
 

ZUS prześle formularz

Przedsiębiorcy, którzy złożyli wniosek o zwolnienie do 30 czerwca, ale z powodu zaległości w składkach  nie otrzymali ulgi,  w najbliższych dniach otrzymają od ZUS specjalny formularz, który należy przesłać do Zakładu w terminie 7 dni od daty otrzymania pisma.

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

więcej

Komunikat Starosty Włocławskiego

01.10.2020

Komunikat Starosty Włocławskiego

Starosta Włocławski informuje mieszkańców Powiatu Włocławskiego oraz osoby przebywające na terenie powiatu, że w dniach 6-9 października br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE-SAREX - 20

Elementami przedsięwzięcia będą epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W związku z tym zostanie przeprowadzony trening ćwiczebny systemu alarmowania i ostrzegania.

Na podstawie § 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach, pragnę poinformować mieszkańców Powiatu Włocławskiego, że w trakcie prowadzonego ćwiczenia będą włączone urządzenia alarmowe (syreny)gdzie będzie nadany sygnał ćwiczebny ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut)

ALARM BĘDZIE MIAŁ TYLKO I WYŁĄCZNIE CHARAKTER ĆWICZEBNY!

Zwracam się z prośbą do mieszkańców Powiatu Włocławskiego oraz osób przebywających na terenie Powiatu Włocławskiego o nietraktowanie emitowanych sygnałów w dniach 6-9 października br. jako faktycznego zagrożenia

 

 

więcej

Obrazek dla news_530

Informacja prasowa

01.10.2020

Emerytury dla rocznika 1953- dyżur telefoniczny

W związku z ogromnym zainteresowaniem tematem przeliczeń emerytur z rocznika 1953, Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponawia telefoniczny dyżur ekspercki. Eksperci ZUS odpowiadać będą na pytania 6 października w godz. 9-12.00 pod numerem telefonu 52 34 18 704 oraz w godz. 10.00-12.00 pod numerem telefonu 54 230 73 00 i 502 008 688. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W trakcie dyżuru eksperci wyjaśnią:

  • komu przysługuje wyrównanie emerytury i kiedy zostanie ono wypłacone,

  • kto musi złożyć wniosek o przeliczenie świadczenia, a komu ZUS przeliczy emeryturę z "urzędu",

  • czy rodzinie zmarłego emeryta urodzonego w 1953 r. przysługuje wyrównanie,

  • co zrobić, jeśli trwa nadal postępowanie w sądzie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu z nami


 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

więcej

K O M U N I K A T

01.10.2020

                                                                                      Izbica Kujawska, dnia 2020.10.01.

                                                    K O M U N I K A T

W nawiązaniu do pisma Starosty Włocławskiego Nr ZAB.5560.15.2020 z dnia 30.09.2020r. Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej uprzejmie informuje, że w dniach 06 -09 października 2020 roku w związku z „ĆWICZENIEM RENEGADE” prowadzonym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, dotyczących między innymi zagrożeń z powietrza, na terenie Gminy Izbica Kujawska w podległych jednostkach OSP zostanie uruchomiony system alarmowy połączony z włączeniem urządzeń alarmowych /syren/, będących na wyposażeniu jednostek OSP:

a/ ogłoszenie alarmu /dźwięk modulowany przez okres 3 minut/

b/ odwołanie alarmu /dźwięk ciągły przez okres 3 minut/.

Powyższe działanie ma także na celu sprawdzenie wykorzystania sygnałów alarmowych w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemu ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami oraz sprawności ich działania na podległym terenie, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

 

                           Burmistrz

                         Izbicy Kujawskiej

                           Marek Dorabiała

 

 

 

 

więcej

Obrazek dla news_528

Informacja prasowa

01.10.2020

ZUS i PFRON razem szkolą

Już w najbliższy wtorek, 6 października o godz. 10.00 odbędzie się bezpłatne webinarium prowadzone online przez pracowników Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Temat webinarium to „Zasady ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników z niepełnosprawnościami oraz obsługa wniosków w systemie SODiR”. Organizatorem przedsięwzięcia jest bydgoski i toruński oddział ZUS oraz PFRON. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas webinarium eksperci odpowiedzą między innymi na pytania:

  • co zrobić, aby otrzymać zwrot kosztów zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami,

  • jak przygotować wniosek o refundację, SODiR,

  • plusy elektronicznych wniosków przesyłanych do PFRON,

  • ważność orzeczeń w trakcie trwania pandemii.

Zgłoszenia do udziału w webinarium przyjmowane są do 6 października do godz. 8.00 pod adresem: mkucinska@pfron.org.pl. W zgłoszeniu należy podać adres e-mail, na który wysłane zostanie zaproszenie
z linkiem do spotkania, datę i temat webinarium, liczbę uczestników (imiona i nazwiska), a także numer telefonu do kontaktu.

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

więcej

„Montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Izbica Kujawska – 2 edycja”

22.09.2020

 

„Montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Izbica Kujawska – 2 edycja”. W dniu 14 września 2020 r. miał miejsce odbiór końcowy inwestycji pn. „Montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Izbica Kujawska – 2 edycja”.

Wykonawcą inwestycji była firma SUNGRANT Sp. z o.o. z Białegostoku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 1,3 mln zł. Na przedsięwzięcie uzyskano dofinansowanie w kwocie około 570 tys. zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja polegała na budowie 28 mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych i trzech mikroinstalacji na budynkach użyteczności publicznej w gminie Izbica Kujawska.

więcej

Burmistrz Izbicy Kujawskiej Zaprasza

ZGŁOSZENIE STRAT W UPRAWACH

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.